Najlepsze zabiegi na chory kregoslup

Kręgosłup to 33 lub 34 kręgi, oddzielone krążkami międzykręgowymi dodatkowo zespolone są więzadłami podłużnymi – przednim oraz tylnym.
Sprężyste krążki, znajdujące się między kręgami, przy wykonywaniu różnych czynności znoszą obciążenia, które liczy się w kilogramach na centymetr kwadratowy. Wyliczono, że leżenie na plecach daje obciążenie mniej więcej 30 kilogramów, chodzenie 85, skakanie 110, pochylanie w pozycji stojącej 150, a siedzenie bez podparcia – aż 180.

Jedną z najczęstszych przyczyn bólu jest uszkodzenie mięśni, ścięgien lub krążków międzykręgowych.
W dzisiajszych czasach co druga osoba uskarża sie na bóle w różnych odcinkach kręgosłupa. Sprzyjają im siedzący tryb życia, zła postawa, brak jakiejkolwiek aktywności fizycznej, stres.

Ból promieniujący w okolicach pleców jest częstokroć niezwykle mocny, wobec tego też może on niekorzystnie przyczyniać się do zmniejszenia jakości życia osób, które się na niego uskarżają.

Szczególnie polecana jest fizjoterapia – odpowiednio dobrane ćwiczenia rehabilitacyjne są w stanie zniwelować ból, fizykoterapia – szereg zabiegów polem magnetycznym, różnego rodzaju prądami, ultradźwiękami przyniesie skutek przeciwbólowy.

Zbawienny znaczenie mają dodatkowo masaże – od określonego miejsca kręgosłupa, po masaże całego ciała. Organizowane w naszym kraju są różnego rodzaju wczasy dla seniorów – dokąd należycie przepisane zabiegi „postawią nas na nogi“, sprawią, iż nie będziemy pamiętać co to bóle kręgosłupa.

Źródło artykułu: kliknij